هماهنگ کردن رنگ لباس گاهی میتوند سخت باشد ، و باعث می‌شود که بسیاری از ترکیب‌های ساده سیاه و سفیدی که استفاده میکنید  تا از تضاد جلوگیری کنند. با این حال، اگر با رنگ‌های خنثی شروع کنید و رنگ‌های روشن‌تر را یکی یکی یا به‌عنوان بخشی از جفت‌های مکمل ترکیب کنید، در کمترین زمان، رنگ‌های شیک و جذابی را به کمد لباس خود اضافه خواهید کرد

اصول اولیه سیاه، سفید و خاکستری را برای گزینه های بدون شکست انتخاب کنید

از آنجایی که آنها هیچ رنگی ندارند، سایه های سیاه، سفید و خاکستری با سایر رنگ ها مطابقت دارند. این باعث می شود زمانی که شما سعی می کنید یک لباس را کنار هم بچینید، آنها را به یک نقطه شروع عالی تبدیل می کند. این رنگ‌ها می‌توانند به‌عنوان تکه‌های پشتیبان برای رنگ‌های پررنگ‌تر عمل کنند و همچنین برای لباس‌های بدون شکست به خوبی با یکدیگر جفت شوند.

  • به طور کلی پوشیدن رنگ های تیره در قسمت پایین و رنگ های روشن تر در بالا آسان تر است. برای ظاهری کلاسیک، شلوار مشکی و پیراهن سفید را امتحان کنید.

آن را با سایه های قهوه ای مخلوط کنید تا کمی تنوع داشته باشد

اگرچه رنگ‌های قهوه‌ای بسیار متفاوت است، اما بیشتر آنها به عنوان رنگ‌های خنثی عمل می‌کنند زیرا تقریباً با همه رنگ‌ها به خوبی جفت می‌شوند.  با رنگ‌های مختلف از بژ تا شتری و شکلاتی، لباس‌های قهوه‌ای رنگی هستند که به راحتی با اکثر کمد لباس‌ها هماهنگ می‌شوند.

  • رنگ‌های قهوه‌ای روشن مانند بژ، خرمایی، خاکی و شتری به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شوند.
  • شتری با سایه‌های تیره مانند آبی تیره یا قرمز تیره و همچنین سفیدهای گرم به بهترین وجه می‌آید
  • به طور سنتی، پوشیدن قهوه‌ای تیره‌تر با مشکی یک روش مصنوعی در نظر گرفته می‌شود. با این حال، این قانون قدیمی در سال های اخیر کمتر سخت و سریع شده است
  • به دنبال یک خنثی هیجان انگیز تر هستید؟یک برنز درخشان یا متالیک را امتحان کنید. از آنجایی که رنگ آن قهوه ای است، همچنان با بیشتر رنگ های دیگر مطابقت دارد

زیتون و سرمه ای را به عنوان خنثی های مد روز اضافه کنید

 مانند قهوه ای، زیتونی و سرمه ای از نظر فنی رنگ های خنثی نیستند. با این حال، از آنجایی که هر دو به خوبی با اکثر رنگ های دیگر جفت می شوند، اغلب در دنیای مد به عنوان رنگ های خنثی در نظر گرفته می شوندیک جفت شلوار زیتونی یا یک ژاکت آبی سرمه ای می تواند مجموعه شما را کمی ترکیب کند، اما همچنان به خوبی با هر رنگ خنثی دیگری مطابقت دارد.

نیروی دریایی به طورسنتی با مشکی پوشیده نمی شود. با این حال، مشابه دستورالعمل عدم قهوه ای و سیاه با هم، بسیاری این قانون را قدیمی می دانند.

یک آیتم روشن را برای یک رنگ پررنگ در هماهنگ کردن رنگ لباس امتحان کنید.

این تک رنگ می‌تواند یک قطعه بزرگ (مانند پیراهن یا شلوار) یا یک اکسسوری کوچک (مانند کمربند یا لاک ناخن) باشد، بسته به میزان رنگی که می‌خواهید ترکیب کنید. تا زمانی که بقیه لباس خود را خنثی نگه دارید، خطر درگیری نخواهید داشت.

 • برای مثال کلاسیک افزودن رنگ، سعی کنید کراوات قرمز را با پیراهن سفید، کت مشکی و شلوار خاکی بپوشید. برای یک گزینه جسورتر، می توانید یک لباس صورتی روشن را با پاشنه های برهنه و یک کیف شتری ست کنید
  دو سایه همرنگ را جفت کنیدتغییرات روشن و تیره یک رنگ اغلب به خوبی با هم ترکیب می شوند. برای اینکه کمی عمق بیشتری به ظاهر خود ببخشید، سعی کنید دو سایه از همان رنگ عمومی را به یک لباس خنثی اضافه کنید. برای بهترین نتیجه، نسخه‌های تیره‌تر رنگ را روی قسمت‌هایی بپوشید که می‌خواهید کم‌اهمیت شوید. از سایه‌های روشن‌تر استفاده کنید، که ابتدا توجه را به خود جلب می‌کند، در مناطقی که می‌خواهید بازی کنید.
 • به عنوان مثال، می توانید یک پیراهن اسطوخودوس و کراوات بنفش سلطنتی را با کت و شلواری به رنگ خنثی مانند برنزه یا خاکستری ست کنید

ظاهری کاملا تک رنگ ایجاد کنید تا بهترین هماهنگ کردن رنگ لباس را داشته باشید.

 برای اینکه واقعاً روی تطابق رنگ خود تاثیر بیشتری داشته باشید، سر تا پا را به یک رنگ با سطوح مختلف روشنایی و اشباع بپوشید. این روش تن پوشیدن می تواند به شما کمک کند تا رنگ بیشتری را در کمد لباس روزمره خود بگنجانید بدون اینکه خطر برخوردهای نامطلوب را تهدید کنید.

 • به عنوان مثال، می توانید دامن ارکیده را با بلوز یاسی ست کنید. کفش های بنفش را اضافه کنید تا ظاهر را کامل کنید
 • بافت ها را با هم مخلوط کنید تا به ظاهر تک رنگ شما عمق و جذابیت بیشتری ببخشد. سعی کنید یک شلوار کتان آبی روشن با دکمه جین مجلسی به بالا یا یک لباس ابریشمی صورتی با یک ژاکت بافتنی درشت و روشن بپوشید.

در چرخه رنگ از رنگ ها در مقابل یکدیگر استفاده کنید

 یک چرخه رنگ، رنگ های طبیعی قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش را در اطراف یک دایره مرتب می کند. برای ایجاد یک ظاهر جسورانه با یک جفت متضاد، کافی است یک رنگ را با سایه مقابل آن روی چرخ، مانند آبی با نارنجی یا سبز با قرمز، مطابقت دهید.

 • برای امتحان کردن ترکیب متضاد قرمز و آبی، می توانید یک پیراهن جین را با شلوار قرمز روشن یا یک لباس قرمز را با پمپ های کبالت ست کنید
 • اگر می خواهید ظاهری کمتر جسورانه ایجاد کنید، سعی کنید رنگ و روشنایی متضاد را نیز ترکیب کنید. بنابراین، به عنوان مثال، اگر شلوار شما به طور خاص سبز کلی روشن و اشباع شده است، سعی کنید از یک پیراهن قرمز کم رنگ استفاده کنید.

رنگ های مشابه را جفت کنید.

 سایه هایی که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند، به عنوان رنگ های مشابه شناخته می شوند و جلوه ای جذاب اما کمتر دراماتیک ایجاد می کنند. این رنگ های همسایه در هر دو طرف یک رنگ خاص، به راحتی با هم مطابقت دارند، به خصوص وقتی که اشباع و روشنایی مشابهی داشته باشند

 • به عنوان مثال، می توانید یک دکمه صورتی را با شلوار قرمز یا یک لباس سبز را با یک ژاکت زرد ست کنید.

به یاد داشته باشید که لوازم جانبی ساخته شده از چرم و فلز را هماهنگ کنید.

 تطابق رنگ باید به لوازم جانبی شما نیز گسترش یابد. به عنوان یک قاعده، باید سعی کنید رنگ های مشابه چرم را با یکدیگر هماهنگ کنید، مشکی را با مشکی و قهوه ای را با قهوه ای ترکیب کنید. به طور کلی، باید از مخلوط کردن فلزات، نگه داشتن مواد مشابه با هم (یعنی نقره با نقره و طلا با طلا) خودداری کنید

 • به طور کلی جواهرات نقره ای با رنگ های سردتر و جواهرات طلایی با رنگ های گرم تر هماهنگی بیشتری دارند
 • کمی تغییر در بافت خوب و یک ترکیب بالقوه خوب در نظر گرفته می شود. برای مثال، می‌توانید چکمه‌های چرمی قهوه‌ای با دانه‌های سنگریزه را با یک کمربند و ساعت همرنگ اما با بافت صاف امتحان کنید.
 • اگر به درستی و عمدی این کار انجام شود، برخی از فلزات یا چرم‌های نامتناسب می‌توانند قوانین را بشکنند. با این حال، شما باید هر دو سبک و رنگ را در یک خانواده عمومی نگه دارید. به عنوان مثال، جفت کردن یک کمربند شتری روشن با کفش های چرمی قهوه ای تیره در صورت اجرای صحیح می تواند راه حل جالبی باشد.

منبع : ویکی هو

 

 • نحوه نمایش محصول ها
ست کت و سارافون زنانه مدل a14
ست کت و سارافون زنانه مدل a14
530,000 424,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه آروشا مدل یقه انگلیسی
ست کت و شلوار زنانه آروشا مدل یقه انگلیسی
2,100,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه دلویز کد 056
ست کت و شلوار زنانه دلویز کد 056
648,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و دامن زنانه بیلال مدل 2021
ست کت و دامن زنانه بیلال مدل 2021
500,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه مدل a15
ست کت و شلوار زنانه مدل a15
550,000 440,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست زیر سارافونی و رویه بافت زنانه کد S-SS888
ست زیر سارافونی و رویه بافت زنانه کد S-SS888
250,000 210,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه آروشا مدل یقه انگلیسی
ست کت و شلوار زنانه آروشا مدل یقه انگلیسی
2,100,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه مدل کلاسیک 0509
ست کت و شلوار زنانه مدل کلاسیک 0509
349,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست 3 تکه لباس زنانه مدل CoaAdaWh
ست 3 تکه لباس زنانه مدل CoaAdaWh
450,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه دلویز کد 0514
ست کت و شلوار زنانه دلویز کد 0514
598,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست کت و شلوار زنانه مدل MR24
ست کت و شلوار زنانه مدل MR24
1,600,000 886,500 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.