خرید لباس برای کودکان میتواند چالش برانگیز باشد . بچه ها به لباس نیاز دارند – و تعداد زیادی از آن ها، با توجه به سرعت رشدشان با گزینه‌ها و سبک‌ های بسیار زیاد رو به رو هستند . خرید لباس‌های کودکان می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. با این حال، اگر به یاد داشته باشید که کیفیت لباس را ارزیابی کنید، سبک های مناسب را در نظر بگیرید، خرید لباس بچه گانه می تواند آسان و حتی سرگرم کننده باشد!

انتخاب لباس با کیفیت بالا

به دنبال پارچه های با کیفیت باشید.

 کودکان بسیار فعال هستند و به لباس هایی با دوام نسبتاً زیاد مخصوصاً برای استفاده روزانه نیاز دارند. با این حال، لباس‌هایی که از پارچه‌های باکیفیت ساخته می‌شوند، لزوماً گران نیستند و لباس‌های گران قیمت لزوماً از پارچه‌های باکیفیت ساخته نمی‌شوند. برای تعیین کیفیت پارچه، هر لباس را بررسی کنید.

 • پارچه را احساس کنید تا مطمئن شوید که ضخیم و بادوام است.
 • پارچه را زیر نور نگه دارید. اگر شفاف به نظر برسد، احتمالاً کیفیت خوبی ندارد.

پارچه های نرم را انتخاب کنید

بچه ها اگر لباسی خارش دار یا خشن باشد، نمی خواهند بپوشند. پارچه های نرم مخصوصاً برای نوزادان و کودکان نوپا که پوست بسیار حساسی دارند بسیار مهم است.

 • پنبه پارچه ای نرم و قابل تنفس است که پوست را تحریک نمی کند. اگر به چیز گرم تری نیاز دارید، فلیس به خوبی کار می کند.

درزها را بررسی کنید

درز های شل و نامناسب نشانه‌ای از لباس‌های بد دوخته شده است. این مورد احتمالاً زیاد دوام نخواهد آورد، به خصوص پس از چند بار پوشیدن و شستشو. برای هر یک از لباس‌ها، بررسی کنید که درزها محکم باشند و بخیه‌ها در جای خود قرار گرفته باشند.

 • مطمئن شوید که درزها صاف هستند. درزهای ناتمام می توانند پوست حساس کودکان را خراش دهند.

از طرح هایی که می توانند پوست را تحریک کنند خودداری کنید

به دنبال لوازم جانبی، درخشش ها و دیگر طرح هایی باشید که ممکن است باعث ساییدگی و تحریک پوست شوند. اینها ممکن است زیبا به نظر برسند، اما اگر باعث ناراحتی شوند، خیلی کاربردی نیستند.

هنگام خرید برای کودکان خردسال پارچه نخی را  انتخاب نکنید

از پوشیدن دکمه های شل خودداری کنید

دکمه های شل نشان می دهد که یک لباس احتمالاً کیفیت خوبی ندارد. آنها همچنین می توانند خطر خفگی برای کودکان خردسال باشند. بررسی کنید که دکمه‌ها روی لباس‌هایی که در نظر می‌گیرید مطمئن باشند.

لباس های باکیفیت را برای مدرسه انتخاب کنید

به عنوان یک قاعده، اگر انتظار دارید که کودک مرتباً این کالا را بپوشد و می‌خواهید مدتی دوام داشته باشد، باید اجناس با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید. لباس های مدرسه زیاد پوشیده می شوند و باید در تمام سال دوام داشته باشند. سرمایه گذاری بر روی لباس مدرسه با کیفیت خوب از بازگشت غیر ضروری به فروشگاه لباس جلوگیری می کند.

در لباس رسمی کیفیت بالا و لطافت را در نظر بگیرید

 ممکن است بخواهید در خرید لباس برای کودکان از لباس رسمی با کیفیت بالا برای فرزندتان استفاده کنید، مخصوصاً برای رویدادهایی مانند عروسی، که کاملاً خوب است. با این حال، خرید لباس رسمی با کیفیت بالا گزینه خوبی است. به این ترتیب، در خرید وسایلی که ممکن است فقط یک یا دو بار استفاده شوند، صرفه جویی خواهید کرد.

به سایز بندی دقت کنید

 تناسب اندام همیشه هنگام خرید لباس برای کودکان مهم است. قد و وزن کودک را اندازه گیری کنید و با جدول سایز بندی مشورت کنید. به طور کلی، اندازه کودکان با سن کودک مطابقت دارد. یک بچه 7 ساله متوسط ​​سایز 7 می پوشد.

 • اگر کودکی که برای او خرید می کنید متعلق به شما نیست، برای تعیین سایز مناسب با والدین کودک مشورت کنید.
 • می توانید کودک را با خود بیاورید تا لباس بپوشد، اما این کار برای بچه های کوچکتر دشوار است.
 • اگر از اندازه کودک مطمئن نیستید، در سمت بزرگتر اشتباه کنید. این امر به ویژه در مورد نوزادان و کودکان نوپا که با سرعت رشد بالایی دارند صادق است.

وقتی شک دارید به سراغ اصول اولیه بروید

 نمی دانید برای خرید لباس برای کودکان چه چیزی بخرید؟ لباس‌های ابتدایی مانند تی‌شرت‌های ساده، شورت‌های ساده و ژاکت‌ها یا ژاکت‌هایی با طرح‌بندی محدود را انتخاب کنید. این ها را می توان با وسایل دیگر ترکیب و تطبیق داد و بارها و بارها پوشید.

 • سبک‌ها سریع‌تر از همیشه در حال تغییر هستند، بنابراین یک لباس مورد پسند احتمالاً بسیار بیشتر از یک مد روز دوام می‌آورد

رنگ هایی را انتخاب کنید که لکه ها را نشان ندهند

 بچه ها به طور بدنامی آشفته هستند. سعی کنید به جای پاستل، روی لباس هایی تمرکز کنید که مراقبت از آنها آسان است و لکه ها را به وضوح نشان نمی دهند، مانند رنگ های تیره و سایه های بسیار روشن.

ترجیحات کودک را در نظر بگیرید

 اگرچه کودکان همیشه بهترین داور مد نیستند، اما انتخاب کالایی که کودک دوست دارد، استفاده از آن مورد را تضمین می کند. لباس‌های محبوب می‌توانند فرآیند لباس پوشیدن را به‌ویژه برای کودکان کوچک‌تر آسان‌تر کنند.

لباس هایی بخرید که به راحتی بتوان پوشید و درآورد

 این امر به ویژه برای نوزادان و کودکانی که تازه لباس پوشیدن را یاد می گیرند بسیار مهم است. لباس هایی با کمر کشسان، دکمه های بزرگ یا گیره دار و سوراخ های پهن گردن انتخاب کنید که به راحتی قابل مدیریت باشند.

 • اگر برای یک نوزاد یا کودک نوپا خرید می کنید، به یاد داشته باشید که آنها به ندرت یک جا می نشینند. گیره ها و زیپ ها لباس پوشیدن کودکی را که در حال چرخش است راحت تر می کند.
 • نوزادان جوان باید مرتباً لباس خود را عوض کنند. گردن‌های بزرگ، بازوهای گشاد و تک‌ها کلید هستند. از پیراهن هایی که جلو را دکمه می زنند خودداری کنید.

لباس های فصلی بخرید که کمی بزرگ هستند


 بچه ها همیشه در حال رشد هستند. یک سال رشد می تواند منجر به چندین اینچ قد شود! لباس های فصلی، مانند مانتو یا روسری، ممکن است فقط یک فصل دوام بیاورند. در صورت امکان، در لباس های فصلی سایزهای کمی خیلی بزرگ انتخاب کنید تا حداقل دو فصل دوام داشته باشند

ببینید چه چیزی آنلاین در دسترس است

 اگر اندازه کودک را می دانید، سعی کنید خرید آنلاین انجام دهید. خرید آنلاین سریع و راحت است و فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند تخفیف‌های بسیار خوبی برای پوشاک کودکان ارائه دهند.

 • مراقب باشید – ارزیابی کیفیت یا تناسب لباس هنگام خرید آنلاین ممکن است سخت باشد.
 • در صورتی که کالایی مناسب نباشد، حتماً سیاست بازگشت فروشگاه آنلاین را بررسی کنید.
 • فراموش نکنید که لباس هایی را که می خرید قبل از استفاده بشویید.

هنگام خرید قیمت ها را مقایسه کنید

 برای به دست آوردن بهترین معامله، باید ببینید قیمت لباس چگونه افزایش می یابد. قیمت‌های فروشگاه را مقایسه کنید و از گوشی هوشمند خود برای مقایسه قیمت‌های فروشگاه با قیمت‌های آنلاین در زمان واقعی استفاده کنید

خارج از فصل خرید کنید 

خرید خارج از فصل – خرید لباس های تابستانی در اواخر پاییز و لباس های زمستانی در فصل بهار – می تواند تا حد زیادی در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. خرید لباس سایز یا نیم سایز را فراموش نکنید

منبع : ویکی هو – خرید لباس برای کودکان

 

 

 • نحوه نمایش محصول ها
ست تی شرت و شلوارک دخترانه ماسکینو طرح خرس کد 0336
ست تی شرت و شلوارک دخترانه ماسکینو طرح خرس کد 0336
380,000 266,000 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست 2 تکه لباس دخترانه آدمک مدل 1244001B
ست 2 تکه لباس دخترانه آدمک مدل 1244001B
141,400 127,200 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست 2 تکه لباس دخترانه آدمک مدل 1244001R
ست 2 تکه لباس دخترانه آدمک مدل 1244001R
141,400 127,200 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک کد 117432 رنگ سرمه ای
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک کد 117432 رنگ سرمه ای
258,000 232,200 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک مدل گربه کد 117432 رنگ سرخابی
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک مدل گربه کد 117432 رنگ سرخابی
258,000 232,200 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک مدل گربه کد 117432 رنگ قرمز
ست بلوز و شلوار دخترانه آدمک مدل گربه کد 117432 رنگ قرمز
258,000 232,200 تومان
مشاهده ، بررسی و خرید محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.